Gimnazjum2014

Bezpieczna droga do szkoły

Konkursy > Bezpieczna szkoła > Zadanie 3

Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna itp.

Uczniowie z Gimnazjum w Malczycach wzięli udział w konkursie ,,Bezpieczna droga do szkoły”,  którego celem było  propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach  realizacji zadania  uczniowie mieli  w ciągu dwóch tygodni przygotować dowolną techniką  pracę plastyczną, ,,przedstawiającą idealną, wymarzoną i przede wszystkim bezpieczną drogę do szkoły”.
W konkursie udział wzięło 10 uczennic. Wyróżnione otrzymały nagrody.
W związku z wzięciem udziału uczniów w konkursie 18 października 2012 r. szkołę odwiedziła policjantka, przedstawicielka Komendy Powiatowej w Środzie Śląskiej, która przeprowadziła prelekcję dla wszystkich uczniów z gimnazjum na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania się podczas różnych sytuacji ( wypadek drogowy ) zwłaszcza w porze jesienno-zimowej. Omówiła najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem w ramach tego zagadnienia.
Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe paski, mające sprawić, by byli bardziej widoczni na drodze.